אודות

תיאטרון אספלט הוא אנסמבל של פרפורמרים בעלי מיומנויות רבות. אנחנו פעילים למעלה משלושה עשורים בעולם מופעי הבמה ותיאטרון הרחוב וידועים ביכולתנו לשלב מוסיקה חיה, אומנויות קרקס, אקרובטיקה וליצנות במופעים לקהלים מגוונים, המתאימים לבמות מסוגים שונים.
יש לנו רפרטואר מגוון של מופעים הכולל מופעי שטח לסוגיהם, מופעים היסטוריים, הצגות במה, מופעים לאירועים מיוחדים ועוד.
התיאטרון נוסד ומנוהל על ידי משה חנוכה, אשר גם כותב, מלחין, מביים ומשחק.
היעוד שלנו הוא ליצור מופעים מלאי שמחה, אהבה, התפעלות והתרגשות בהם הקהל מרגיש התרוממות רוח ויוצא עם "אור בעיניים".

תיאטרון אספלט הוא גוף ייחודי ומוביל בנוף הישראלי בשל כיווני היצירה החדשניים, הרמה הגבוהה, ההצלחה הבינלאומית והכל בגובה העיניים ובאינטראקציה קרובה עם הקהל. קשה להסביר במילים את מה שהאנסמבל מביא איתו לכל מקום ואירוע, יש ברוח של אספלט משהו אותנטי, מדבק ומקרב.

אנחנו מופיעים אך ורק עם יצירות מקוריות של אספלט, לכן, כאשר נגיע אליכם להופיע, אנחנו נגיע לעשות את מה שאנחנו הכי אוהבים לעשות והכי גאים בו ונפציץ באנרגיה שכולם ירצו להיות חלק ממנה.

תיאטרון אספלט זכה בפרסים בפסטיבלים חשובים
והיה פיינליסט בתכנית GOT TALENT ISRAEL
אספלט זכה בתואר בינלאומי 
The best performing musical theater in Israel by the Resort and Retreat awards 2022

לאספלט שני מסלולי השראה ויצירה:

היסטוריה יהודית עתיקה

לקחנו דרמות גדולות מהעבר ההיסטורי של עם ישראל והעברנו אותן למימד שיש בו פנטזיה, הומור ותמה אנושית ואוניברסלית.
בערוץ יצירה זה, אספלט עיבד את מרכיבי החיים בתקופת המרד הגדול ברומאים להצגה מצליחה מאוד המופיעה בעברית ובאנגלית. ההצגה מתרחשת גם באולמות קונבנציונליים, אך בעיקר במיקום המקורי בו ההיסטוריה התרחשה, כמו מצדה, ירושלים, התיאטרון הרומי בבית שאן, סוסיא ועוד (Site Specific)

מולטי ארט פרפורמנס

חגיגת נגינה מקפיצה בשילוב עם משחק פיזי, ליצנות, קרקס ואקרובטיקה. מקום שבו רבות מהיכולות שלנו באות לידי ביטוי. ערוץ זה התגלה כבאר מים חיים שאינה נגמרת.
כלי הנגינה בידי השחקן משמש לביטוי מוסיקלי, אך גם לטרנספורמציה ומהווה אתגר חדשני לתיאטרון הפיזי. במסלול יצירה זה העמדנו מספר הפקות של מוסיקה חיה בסגנון של אספלט והופענו איתן במעל 25 מדינות.

אור בעיניים
לקראת סיום המופע אני מתנתק רגע מהתפקיד, מביט בקהל ומחפש את הדבר הזה שנקרא 'אור בעיניים'.
זהו המצב שבו על פני מבוגרים, גברים, נשים וילדים נסוכה הבעה של עולם שכולו טוב, מצב שבו גם המבוגרים חוזרים למצב הילד שלהם, פנים נוהרות בתום, קסם, ושביעות רצון קיומית.

אלה אנשים שסביר שנראה את פניהם שוב ושוב בהופעות של אספלט.

צחוק הוא עניין עמוק. ליצנות.

על פעולתו המיטיבה של הצחוק נכתב רבות, אבל ניתן להגיע אליו ברמות שונות ובאיכויות שונות. כתוב בתהילים א' "במושב לצים לא תשב". מה בין לץ לליצן?
לדוגמא מצב בו אמן סטנד אפ "יורד" על מישהו אחד על מנת להצחיק את האחרים הוא מבחינתנו הלבנת פניו ומעשה לץ. במושב לצים זה לשון הרע. מבחינתנו בליצנות לעולם לא צוחקים על חשבון מישהו אחר, אלא על עצמינו. הליצן "מגחיך" את עצמו ויוצר תגובת הזדהות מהקהל ותגובת צחוק אשר נשענת על חרדות ופחדים אנושיים מכישלון, מבוכה וכאב. נפש האדם היא עניין רגיש ובתחום שלנו חשוב להיזהר מאוד מלמעוד.

משה חנוכה – מייסד, יוצר ומנהל

בוגר לימודי תיאטרון מסוגנן בשיטת לאקוק.
אוניברסיטת ת"א הפקולטה לרפואה. תואר ראשון- BPT בהצטיינות. פיזיותרפיסט אורטופדי מוסמך.
מטפל בשיטת Cranio-Sacral Therapy .
לימודי מוסיקה מזרחית קלאסית- אוניברסיטת בר-אילן.
קורסים רבים בתחומי תיאטרון, ליצנות ובימוי.
מראשוני שחקני תיאטרון הרחוב בארץ ויוצר מוביל בתחום זה. יצר לאורך השנים עשרות מופעי תיאטרון מקורי וחדשני. זכה במספר פרסים וקיבל את אות העשור של יצירה מפסטיבל בת ים הבינלאומי לתיאטרוני רחוב.
"לפעמים שואלים אותי מטופלים לשעבר וקולגות מעולם הרפואה מדוע הפסקתי לעסוק בתחום הריפוי. אני עונה שאני עדיין בתחום התרפיה והטיפול, אלא שעכשיו אני פשוט מטפל בקבוצות גדולות ולא אחד אחד…"

צרו איתנו קשר!

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם